Ciekawe infromacje o tym jak szkolić z bhp w Białymstoku - szkolenia bhp

szkolenie bhp białystok

Na czym polega szkolenie przedmedyczne dla pracowników

Każdej firmie powinno zależeć na utrzymaniu jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa, w czym pomaga odpowiednia edukacja pracowników w zakresie BHP oraz w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Ciekawe infromacje o tym jak szkolić z bhp w Białymstoku - szkolenia bhp szkolenie bhp białystok
Same szkolenia BHP są obowiązkowe dla wszystkich pracowników i pracodawców, jednak warto także skorzystać z oferty szkolenia przedmedycznego dla pracowników. Program takiego kursu przedmedycznego, przeznaczonego dla wszystkich pracowników, obejmuje rozpoznanie nagłego zatrzymania krążenia, naukę wykonania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, a także obsługę defibrylatora. Ponadto uczestnicy takiego kursu są zapoznawani z wyposażeniem apteczki, sposobami opatrywania ran i tamowania krwotoków oraz ze sposobami postępowania w razie wypadku samochodowego. Innymi zagadnieniami poruszanymi podczas kursu są urazy kostno-szkieletowe, padaczka, cukrzyca, zawał serca oraz sposoby radzenia sobie z takimi problemami. Kurs pomocy przedmedycznej często jest połączeniem teorii z praktyką, ucząc zastosowania różnych metod niesienia pomocy w codziennym życiu.

Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej

Firma działająca w branży BHP oferuje szeroki zakres usług, ponieważ na zachowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa w miejscu pracy składa się wiele czynników. Poza przeprowadzaniem szkolenia BHP i szkolenia PPOŻ, firma zajmująca się bezpieczeństwem i higieną pracy oferuje także kurs z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Samo ukończenie szkolenia pierwszej pomocy nie jest obowiązkowe, jak ma to miejsce w przypadku szkolenia BHP, jednak warto zapoznać pracowników z panującymi zasadami udzielania pomocy poszkodowanemu. Za nieudzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej może grozić kara, dlatego dobrze jest wziąć udział w kursie przygotowawczym dotyczącym pierwszej pomocy. Odpowiednio przeprowadzone działania ratownicze mogą pomóc poszkodowanej osobie lub nawet uratować jej życie przed przybyciem na miejsce odpowiednich służb zdrowia. Szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej dla firm obejmują praktyczną naukę i ćwiczenia na specjalnie do tego przeznaczonych manekinach, łącząc wiedzę teoretyczną z praktyką.

Świadczenia BHP związane z odzieżą ochronną

Każdy pracodawca posiada obowiązek stosowania się do określonych przepisów BHP, w ty także do zapewniania odpowiednich świadczeń zatrudnionym pracownikom. Jednym ze świadczeń, które wynika z przepisów, jest zapewnienie obowiązkowego szkolenia BHP pracownikom. Innym istotnym świadczeniem z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy jest zapewnienie pracownikom odpowiednich środków ochronnych. Zapewnienie środków ochrony indywidualnej lub zbiorowej jest konieczne w sytuacji, gdy pracownicy w miejscu pracy mogą mieć styczność z niebezpiecznymi oraz szkodliwymi dla zdrowia czynnikami i substancjami. Innym świadczeniem wynikającym z przepisów BHP jest zapewnienie pracownikom odzieży zmiennej oraz obuwia zmiennego, jeśli przy wykonywanej pracy istnieje ryzyko zabrudzenia lub zniszczenia odzieży pracowników. Zapewniane środki ochrony oraz odzież z obuwiem zmiennym należą do własności pracodawcy, więc jego obowiązkiem jest także dbanie o właściwą higienę i stan odzieży. W celu sprawdzenia, czy firma spełnia wymagania przepisów BHP, dobrze jest przeprowadzić audyt bezpieczeństwa.

Kto może zostać pracownikiem BHP

Bezpieczeństwo i higiena pracy jest dość szeroką dziedziną, która wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy oraz odpowiednich kwalifikacji od pracowników działających w tej branży. Pracownik służby BHP musi posiadać odpowiednie kwalifikacje, żeby móc prowadzić szkolenia BHP, szkolenia PPOŻ oraz przeprowadzać audyty bezpieczeństwa. Osoba chcąca pracować w branży BHP musi przede wszystkim ukończyć studia podyplomowe lub musi posiadać wykształcenie kierunkowe o specjalności, która dotyczy bezpieczeństwa i higieny pracy. Ponadto osoba taka musi odbyć co najmniej roczny staż kierunkowy, żeby móc pracować jako specjalista od spraw związanych z BHP. Praca w branży BHP, wbrew powszechnemu przekonaniu, wymaga sporej odpowiedzialności oraz znajomości bieżących przepisów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy. Specjaliści zatrudnieni w firmie BHP muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje oraz szeroką wiedzę na wiele różnych tematów, ponieważ branża BHP obejmuje świadczenie sporego zakresu usług.